Bytová koncepce města Sokolov na období 2025–2040 (v realizaci)

„Bytová koncepce města Sokolov na období 2025–2040“ bude obsahovat komplexní analýzu bydlení v Sokolově, zohlední minulé i budoucí trendy a možnosti. Koncepce bude sloužit jako základní dokument pro definování potřeb obyvatel v oblasti bydlení do roku 2040.

Poskytne analýzu současného stavu bytového fondu, včetně demografické analýzy a prognózy věkové struktury, a to v kontextu bytového fondu, jeho změn a rozvoje. Navrhne konkrétní kroky pro správu bytového fondu a stanoví celkové směřování vývoje bydlení ve městě. Koncepce se rovněž zaměří na bydlení pro specifické skupiny obyvatel, efektivnost využívání bytového fondu a analýzu bytového fondu ve vlastnictví třetích osob. Dotazníkové šetření zapojí alespoň 500 respondentů, aby zjistilo současné potřeby a úroveň kvality bydlení ve městě.