Strategický plán rozvoje města Slaný, vč ekonomické strategické analýzy

logo-slany-COLOR-zakladni

V rámci projektu „Strategický plán rozvoje města Slaný, vč. ekonomické strategické analýzy“ byl vytvořen komplexní strategický dokument ve dvou etapách. První etapa zahrnovala přípravu detailního harmonogramu, studium výchozích dokumentů, tvorbu komunikační strategie, evaluaci stávajícího strategického plánu, a provedení reprezentativního průzkumu obyvatel a podnikatelských subjektů. Dále byla provedena analýza širšího území, socio-demografická a socioekonomická analýza, včetně analýzy fyzického prostoru a řízení města. Proběhl kulatý stůl s občany, SWOT analýza a jednání pracovních a řídicích skupin. Ve druhé etapě byla navržena opatření ke specifickým cílům, vytvořen zásobník projektů, projednány návrhy s občany a dokončen strategický plán pro jednání zastupitelstva. Ekonomická strategická analýza zahrnovala analýzu vybavenosti a potřeb města, vyhodnocení změn příjmů rozpočtu ve vztahu ke změnám počtu obyvatel a analýzu potřebnosti investic.